Accessoris d'elevació i caiguda-prefabricats de gran resistència-Sistemes d'embragatge forjats
Els accessoris d'elevació prefabricats proporcionen punts de fixació estructurals certificats i interfícies de muntatge per a elements de formigó desmuntat, transportat i aixecat. Aquests components transfereixen la tensió, el cisallament i les càrregues de tracció diagonal directament des del maquinari d'elevació a través del reforç d'acer a la matriu de formigó circumdant.
L'enginyeria de maquinari d'elevació prefabricada requereix una concordança precisa del grup de càrrega, càlculs dinàmics del factor d'impacte i factors de seguretat estrictes (normalment de 3:1 a 5:1 en la resistència de l'acer i la capacitat de trencament del formigó). La instal·lació de components d'elevació no coincidents o no certificats comporta el risc d'esquerdes del formigó, esclats estructurals, fallades de cisalla i perills greus per a la seguretat del lloc.
Els processos de fabricació utilitzen acer aliat forjat, endolls roscats-mecanitzats de precisió, ferro colat dúctil i materials elastomèrics d'alta-densitat. Tots els articles compleixen o superen les normes de la Directiva Europea de Maquinària 2006/42/CE, EN 13155, OSHA 1926.251 i AS 3850.
-
Kits d'accessoris d'elevació prefabricatsEls kits d'accessoris d'elevació prefabricats inclouen paquets coincidents de fosa-en ancoratges, endolls, dispositius d'embragatge i encofrats utilitzats per al desemmotllament, transport i muntatge segurs d'elements prefabricats de...veure més
-
Tapes de protecció de l'àncora elevadoraEls taps de protecció d'ancoratge elevador (endolls o taps d'endoll) són components de tancament elastomèrics i polímers que s'utilitzen en la fabricació de formigó prefabricat. Inserits a les escombraries de formigó immediatament...veure més
-
Formadors d'encaix d'ancoratge elevadorEls formadors d'encaix d'ancoratge elevador són accessoris especialitzats de posicionament i{0}}formació de buits que s'utilitzen en la fabricació de formigó prefabricat. Assegurats directament a l'encofrat d'acer o fusta abans de la...veure més
-
Ulls elevadors roscatsEls ulls d'elevació roscats són components de maquinari d'aparell reutilitzables cargolats directament a les preses-enterrades dins d'elements prefabricats de formigó per facilitar l'elevació, la manipulació i el transport segurs...veure més
-
Embragatges d'elevació del cap esfèricEls embragatges d'elevació del capçal esfèric serveixen com a maquinari de connexió mecànica reutilitzable per elevar i inclinar components de formigó prefabricat incrustats amb ancoratges de capçal esfèric (pin) coincidents. El conjunt...veure més
-
Embragatges d'elevació prefabricatsEls embragatges d'elevació prefabricats són un maquinari de connexió mecànic especialitzat dissenyat per enganxar pins pre-incrustats o ancoratges de capçal esfèric en elements prefabricats de formigó. Funcionen com a interfície...veure més
Gamma de productes
Embragatges d'elevació prefabricats
Interfícies de muntatge d'alliberament-ràpid dissenyades per connectar ancoratges de capçal pla, ancoratges de peu i ancoratges d'erecció de dos-forats.
Interval de càrrega:1,3 tones a 32,0 tones SWL (càrrega de treball segura).
Funcionament:Capçal de rotació de 360-graus amb pestell d'inclinació de 180 graus per a aplicacions angulars i de tracció lateral.
Traçabilitat:Codi de lot d'emissió, marcatge de classe de càrrega i números de sèrie individuals a cada anell d'embragatge.
Embragatges d'elevació del cap esfèric
Embragatges resistents-dissenyats específicament per a ancoratges de cap esfèric (cap-bola) incrustats en elements de formigó profunds o pesats.
Interval de càrrega:1,3 tones a 40,0 tones SWL.
Característica clau:El llavi de bloqueig hemisfèric evita el desenganxament accidental alhora que permet una articulació suau durant el gir i la inclinació de l'element.
Prova:100% inspecció de partícules magnètiques (MPI) amb certificació de càrrega a prova de 2x SWL.
Ulls elevadors roscats
Bucles d'elevació giratoris resistents-i claus d'elevació rígides dissenyades per colar-en endolls roscats (Rd12 a Rd52 o fils mètrics).
Interval de càrrega:0,5 tones a 12,5 tones SWL.
Disseny:Fiança d'acer d'aliatge-d'alta qualitat sobre un tac roscat-de zinc o d'acer inoxidable; Els coixinets de pressió interns permeten una rotació de 360 graus sota càrrega sense haver de descargolar.
Formadors d'encaix d'ancoratge elevador
Goma reutilitzable, poliuretà i formadors de buits magnètics que s'utilitzen per assegurar ancoratges elevadors a l'encofrat i crear la butxaca de formigó precisa necessària per a l'enganxament de l'embragatge.
Tipus:Formadors elastomèrics rodons, conformadors de vora estreta, conformadors-d'acer magnètic.
Durabilitat:La formulació d'elastòmer -resistent a l'oli suporta fins a 300 cicles de reutilització en entorns durs de plantes de formigó.
Tapes de protecció de l'àncora elevadora
Tapes i taps de segellat protectors dissenyats per segellar butxaques d'ancoratge exposades o endolls roscats després de la-instal·lació.
Funció:Evita l'entrada d'aigua, purins de morter i deixalles durant el transport, el curat i l'emmagatzematge al lloc de treball.
Variants:Tapes de plàstic, taps de goma compressibles i cobertes encastades pintables.
Kits d'accessoris d'elevació prefabricats
Paquets complets de sistemes d'elevació de fàbrica-adaptats a geometries d'elements específiques (lloses, columnes, panells de paret, voltes d'utilitat).
Continguts:Encastat-en ancoratges, plantilles de cua de reforç, formadors d'encaix a joc, taps de protecció i embragatges d'elevació reutilitzables.
Benefici:Elimina els riscos d'incompatibilitat del lloc assegurant que la càrrega-coincideix amb components a tota la cadena d'elevació.
Característiques clau del producte
Construcció monolítica forjada:Els embragatges d'elevació i els cossos d'ancoratge estan forjats per gota-a partir d'acer d'aliatge 20CrNiMo o 35CrMo sense juntes en fred ni soldadures estructurals.
Clau de compatibilitat del grup de càrrega:Les dimensions físiques varien segons el grup de tonatge (p. ex., 2,5 T, 5,0 T, 10,0 T) per evitar físicament que els embragaments de mida inferior s'acoblen amb ancoratges de -capacitat més gran.
Resistència a l'impacte i a la baixa-temperatura:Les formulacions d'aliatge mantenen la duresa estructural per sobre de 27 joules d'energia d'impacte a -20 graus C, complint els requisits de construcció de clima fred a Amèrica del Nord i el nord d'Europa.
Transferència de càrrega multi-eix:Els embragatges permeten un gir horitzontal complet de 360 graus i una articulació vertical de fins a 90 graus, adaptant-se a configuracions complexes d'aparell sense introduir moments de flexió a la tija d'ancoratge.
Recobriments de protecció contra la corrosió:Les opcions de galvanització en calent-(HDG segons ISO 1461), electro-galvanització (segons ISO 2081) o acer inoxidable (graus A2/A4) eviten les taques d'òxid a les superfícies prefabricades arquitectòniques.

Especificacions clau
|
Categoria de producte |
Classe de càrrega (SWL) |
Material estàndard |
Acabat superficial |
Factor de seguretat |
Compliment estàndard |
|
Embragatges de cap esfèric |
1,3 T a 40,0 T |
Drop-acer forjat de 35CrMo |
Electro-Galvanitzat / HDG |
5:1 |
EN 13155, OSHA 1926.251 |
|
Embragatges de capçal pla |
1,3 T a 32,0 T |
Drop-Aliatge 20CrNiMo forjat |
Zinc groc / HDG |
5:1 |
AS 3850, EN 13155 |
|
Ulls elevadors roscats |
0,5 T a 12,5 T |
Acer 42CrMo / Grau 316 SS |
Zincat/{0}}Color |
4:1 |
DIN EN 13155 |
|
Formadors de recés |
1,3 T a 32,0 T |
NBR d'-alt grau/poliuretà/neodimi |
Acer natural / anoditzat |
N/A |
ISO 9001 Factory Std |
|
Endolls roscats |
0,5 T a 12,5 T |
Tub d'acer de precisió sense costures / SS316 |
Electro-zincat |
3:1 (formigó) / 5:1 (acer) |
CEN/TR 15728 |
Aplicacions
Inclina-panells de paret cap amunt:Les càrregues de cisalla elevades aplicades durant l'inclinació i el desmuntatge del-panel prim requereixen ancoratges estesos combinats amb embragatges d'elevació de cos amples-.
Columnes i bigues prefabricades:Càrregues de tensió axial pesades gestionades per ancoratges i embragatges esfèrics de gran-capacitat de fins a 40 tones.
Dobles-Tees i lloses de terra:Sistemes d'endolls encastats de -perfil baix i ancoratges-d'onades dissenyats per adaptar-se a revestiments prims de formigó sense incomplir els límits inferiors de cobertura superficial.
Infraestructura civil i voltes de serveis públics:Les tanques, els embornals i els murs de contenció exposats a aigües subterrànies agressives requereixen components d'elevació d'acer inoxidable A4 galvanitzats en calent-.
Panells de formigó arquitectònic:Els ancoratges encastats equipats amb taps de protecció-encaixats preserven les superfícies estètiques exteriors alhora que eviten la penetració d'aigua posterior a la-construcció.

Consideracions de selecció i disseny
La selecció i especificació de components d'elevació prefabricats segueix un procés d'avaluació d'enginyeria de quatre-passos:
Determineu els paràmetres de l'element concret:
Calculeu el pes total de l'element, tenint en compte el pes del formigó sec i l'adhesió a l'encofrat (el factor d'adhesió oscil·la entre 1,1 per a motlles d'acer oliat fins a 3,0 per a motlles de fusta amb cassetons profunds o sense oli).
Verifiqueu la resistència a la compressió del formigó en el desmuntatge/aixecament inicial (p. ex., la-etapa inicial de 15 MPa versus la resistència completa de curat de 28 dies de 40 MPa).
Tenir en compte la geometria de l'aparell, els angles de l'eslinga i la dinàmica del moviment de la grua (els factors d'impacte dinàmics van d'1,15 a 1,50).
Calcula la càrrega necessària per punt d'ancoratge:
Apliqueu l'equació de càrrega estàndard: Càrrega requerida per ancoratge=(Pes total x Factor dinàmic x Factor de desmuntatge) / (Nombre d'ancoratges actius x cos (Angle d'eslinga))
Seleccioneu el tipus d'ancoratge i la classe de càrrega:
Assegureu-vos que el gruix total de la llosa o de la paret compleixi o superi la distància de vora mínima requerida i la profunditat d'encaixament.
Realitzeu una comprovació de la distància a la vora: si la distància a la vora del formigó és inferior a 3 vegades la profunditat d'encaixament (3 x L), s'han d'especificar cues de reforç de cisalla addicionals.
Avalueu la capacitat de trencament del formigó amb la resistència a la tracció final de l'acer per evitar una fallada prematura del con.
Maquinari compatible:
Seleccioneu un embragatge d'elevació i un formador d'encaix dins del mateix grup de classe de càrrega EXACTE que l'ancoratge incrustat per garantir un bloqueig mecànic segur i una compatibilitat física.
Factors crítics de disseny:
• Resistència a la compressió del formigó a la primera elevació: el desmuntatge en fase inicial-(p. ex., 15 MPa) redueix la resistència a la fallada del con del formigó en comparació amb la resistència de curat de 28 dies (40+ MPa). Les longituds d'encaixament i les cues de barres d'armadura suplementàries s'han de dissenyar per a condicions de desmuntatge.
• Factors d'aparell dinàmic: el moviment de la grua, l'acceleració i la càrrega del vent requereixen factors d'amplificació dinàmica que van d'1,15 a 1,50.
• Aspiració/adhesió de l'encofrat: l'encofrat d'acer oliat introdueix una succió mínima (factor 1,1x), mentre que la fusta llisa o els motlles de cassetons profunds poden exercir fins a 3,0x el pes de l'element durant el desmuntatge vertical.
• Efecte de l'angle de la fona: a mesura que l'angle entre les potes de la fona augmenta més enllà dels 60 graus, la tensió dels ancoratges individuals augmenta exponencialment:
Càrrega d'ancoratge=Força vertical/cos(alfa)
Qualitat i inspecció
Verificació de matèries primeres
Anàlisi química d'espectrometria d'emissió òptica (OES) per nombre de calor.
Assaig de tracció i detecció de defectes interns per ultrasons en barres d'acer aliatge en brut abans de la forja.
Control de qualitat de fabricació
• Forja de matrius-tancades: l'alineació del flux de gra s'ha verificat mitjançant una inspecció metal·logràfica per evitar la propagació de les-esquerdes de tensió.
• Proves no-destructives (NDT): inspecció de partícules magnètiques (MPI) o proves de penetració de colorants (DPT) al 100% en tots els embragatges d'elevació de coixinets de càrrega-per detectar micro-esquerdes superficials.
• Tractament tèrmic: l'extinció i el tremp es controlen mitjançant gràfics digitals de calor-per aconseguir intervals de duresa HRC precisos (HRC 28 a 34 per a embragatges).
Inspecció i proves finals
• Prova de càrrega de prova: cada lot de producció es sotmet a proves mecàniques a 2,0 x SWL en equips de prova de tracció hidràulica dedicats.
• Prova destructiva definitiva: la prova de mostra fins a la destrucció confirma el compliment del factor de seguretat de 5:1 requerit.
• Traçabilitat i certificació: certificats de prova de fàbrica (MTC segons EN 10204 3.1), certificats de càrrega a prova de lots i declaracions de conformitat CE que es proporcionen amb cada enviament.

Opcions de subministrament i personalització
OEM/etiquetatge privat
Marcatge làser personalitzat, logotips de fosa i numeració de peces personalitzada directament als cossos de l'embragatge i als antics taps.
Personalització dimensional
Longituds d'ancoratge personalitzades, dimensions de plaques i corbes de cua de barres d'armadura especialitzades adaptades a geometries d'elements prefabricats personalitzades.
Acabats superficials
Electro-galvanitzat (de 5 a 12 um) per a l'emmagatzematge interior i l'exposició a curt-temps meteorològic.
Hot-Dip Galvanized (HDG, >= 55 um segons ISO 1461) per a projectes d'infraestructures exteriors i d'alta-humitat.
Acer inoxidable AISI 304 (1.4301) / AISI 316 (1.4401) per a exposició química extrema o marina.
Embalatge
Caixes de fusta-resistents reforçades, palets amb tractament tèrmic-ISPM 15, caixes-acerades amb corretges i bosses de plàstic-codificades per colors per a una identificació ràpida de camp per classe de càrrega.
Què haurien de proporcionar els compradors per a la cotització tècnica
Per rebre una avaluació d'enginyeria precisa i un pressupost formal, proporcioneu els detalls següents:
Classe de càrrega i tipus de sistema necessaris
Tipus de sistema (p. ex., capçal esfèric, capçal pla, endoll roscat) i requisits de capacitat SWL (p. ex., 2,5 T, 5,0 T).
01
Especificacions dels elements de formigó
Resistència a la compressió del formigó a l'aixecament/descapament inicial (MPa o PSI).
Gruix mínim de l'element, distàncies de vora i detalls d'espai lliure de barres d'armadura.
02
Exposició ambiental i acabat
Requisits de recobriment (auto{0}}color, electro-zinc, HDG o acer inoxidable A2/A4).
03
Quantitat i programació
Consum anual estimat o quantitats d'unitats específiques del projecte-, termini de lliurament de lots necessari i port de destinació.
04
Requisits de certificació i proves
Necessitat de certificats EN 10204 3.1, inspecció de tercers-(TUV, SGS) o documentació específica de compliment regional.
05
Preguntes freqüents

Sol·licita un pressupost
Envieu els requisits del vostre projecte per rebre una proposta tècnica completa i un preu directe de fàbrica-en un termini de 24 hores.
Suport tècnic d'enginyeria:Envieu dibuixos estructurals o plànols de disposició d'ancoratge per a la validació d'enginyeria i càlculs de càrrega.
Som fabricants i proveïdors professionals d'accessoris d'elevació prefabricats a la Xina, especialitzats en oferir un servei personalitzat d'alta qualitat. Us donem una càlida benvinguda als accessoris d'elevació prefabricats a l'engròs en estoc aquí des de la nostra fàbrica.

